winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Goryjowski 980023 listopada uczniowie klasy 6a z p. Karoliną Góryjowską odwiedzili Tarnowskie Muzeum Okręgowe, gdzie podziwiali nietypowe figury szachowe wykonane z przeróżnych materiałów. Różnorodność rozmiarów figur - od mikroskopijnych do niemal półmetrowych – zachwyciła dzieci. Wśród 130 kompletów szachów uwagę przyciągały m.in. postacie z Władcy Pierścieni oraz disney’owskie postacie z bajek. Podczas zwiedzania została rozegrana partyjka szachów dziewczęta kontra chłopcy.  Nie została ona jednak rozstrzygnięta. Swoją wiedzę na temat zasad tej królewskiej gry uczniowie zaprezentowali, rozwiązując krzyżówki. Byli w tym bzkonkurencyjni. Wizyta w Muzeum dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, a niektórych zachęciła do zapoznania się z zasadami gry w szachy.

 

 

 

 

gdyliczy sie czas