winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20161123 124752Uczniowie klasy I b to wielcy miłośnicy gry w szachy. Na zajęciach komputerowych, czasami  podczas pobytu w świetlicy szkolnej,  korzystają z programu do gry w szachy.  Pierwszoklasiści doskonale opanowali zasady gry w szachy. Opowiadają, że niejednokrotnie w domach,  podczas odpoczynku czy w długie, jesienne wieczory rozgrywają partie szachów z rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami. Kierując się zainteresowaniami uczniów, wychowawczyni  I b, p. Małgorzata Bednarz zorganizowała wyjście na  wystawę kolekcji  szachów  Magdaleny i Andrzeja Czochrów, zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie oglądali komplety szachowe wykonane z oryginalnych materiałów. Z nieukrywanym zachwytem podziwiali szachy wykonane z bursztynu i lawy wulkanicznej. Dużo emocji dostarczyła krótka rozgrywka  na szachownicy przygotowanej specjalnie dla zwiedzających. Po krótkiej prezentacji multimedialnej na temat historii szachów uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych oraz rozwiązywali zagadki związane z regułami w gry w szachy. Zajęcia w muzeum były dla uczniów doskonałym połączeniem nauki z zabawą oraz służyły rozwijaniu zainteresowań.

 

gdyliczy sie czas