winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

P1020211W środę, 21 grudnia o godz. 17:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły zostały zaprezentowane jasełka. Autorką scenariusza i reżyserem widowiska była p. Edyta Wardzała, a aktorami – uczniowie, którzy bardzo ładnie odegrali swoje role, wczuwając się w przeżycia biblijnych bohaterów. Oryginalny scenariusz pozwolił odbiorcom na głębokie przeżywanie emocji, jakie towarzyszyły Świętej Rodzinie. Scena otwierająca spektakl poruszyła wszystkich patrzących na Maryję i Józefa szukających swojego Syna. Lęk, przerażenie i niepewność widoczne na ich twarzach przemawiały do wszystkich, czyniąc ich jednocześnie bardzo bliskimi każdemu z nas.

Całe widowisko było przeniknięte pięknem. Dostarczyło niezapomnianych wrażeń, przybliżyło wydarzenie sprzed 2000 lat w taki sposób, że współczesny odbiorca miał wrażenie, iż jest tam, w Betlejem i odczuwa najpierw odrzucenie, a potem radość z narodzenia Pana. Na uwagę zasługuje rola uczennicy klasy 6c, Julii Iwaniec, która doskonale odegrała rolę Maryi, dostarczając widzom niezwykłych wzruszeń. Wszyscy byli zachwyceni grą szóstoklasistki, która poradziła sobie z tym niełatwym zadaniem wspaniale.

Chór szkolny, przygotowany przez p. Renatę Wieczorek, oraz soliści dodali spektaklowi uroku. Atmosfera panująca w sali gimnastycznej pozwoliła poczuć magię tych niezwykłych Świąt i zanurzyć się w tajemnicy Wcielenia.

Pani Edycie Wardzale, p. Renacie Wieczorek, paniom: Jolancie Szarkowicz-Baca i Agnieszce Białek, które odpowiadały za oprawę plastyczną oraz młodzieży biorącej udział w jasełkach serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia i gratulujemy pomysłu.

gdyliczy sie czas