winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20161021 102302Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.”Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny, w którym organizatorzy zachęcają, aby nauczyciele podczas zajęć, przekazywali swoim uczniom cenne informacje o roli prawidłowego żywienia, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie klasy I b podczas realizacji programu zapoznali się z przygodami: Toli, Maksa i Wszystkojada – ambasadorami programu oraz zasadami zdrowego odżywiania.

Uczestniczyli w misjach klasowych, domowych i specjalnych. Nauczyli się jak prawidłowo odżywiać się, z jakich produktów komponować posiłki, jak dbać o higienę przyrządzania i estetykę podawania posiłków. Finałem „Misji Śniadaniowych” był „Dzień Śniadanie Daje Moc” obchodzony 8 listopada. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku. Od tej pory ten dzień jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, min. Wielkiej Brytanii, a od sześciu lat w polskich szkołach . W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyła również klasa I b. Uczniowie najpierw zaplanowali zdrowe śniadanie, potem przynieśli niezbędne produkty i kuchenne akcesoria. Z wielkim zapałem wykonali swoje śniadaniowe kanapki. Wspaniały zapach roznosił się w całej sali, a kolorowe, wymyślne dekoracje na talerzykach zachęcały do degustacji. „Aż ślinka ciekła”. Po skończonej pracy, z wielkim apetytem pierwszaki spałaszowały swoje zdrowe kanapki. Po takim śniadaniu ma się siłę i ochotę do nauki oraz sportowych wyzwań! Misja „Śniadanie Daje Moc” w klasie I b zakończyła się sukcesem.

gdyliczy sie czas