winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dsc 0051Nietypowo, bo 20 stycznia, odbył się w naszej szkole DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W tym dniu każdy uczeń czy też nauczyciel mógł przyjść do biblioteki i przeczytać fragment swojej ulubionej książki. Chętnych było co niemiara! Uczniowie przynosili z domu książeczki lub korzystali z zasobów biblioteki. Równie chętnie do akcji włączyli się nauczyciele. Każdy dostał „swoje 5 minut” do zaprezentowania ulubionej lektury. Występy każdego ochotnika nagradzane były przez widownię gromkimi brawami.

Okazji do czytania jest wiele i każdy wie, że powinniśmy to robić jak najczęściej, zarówno w domach, jak i szkołach. Czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dzięki tej umiejętności możemy przenosić się w różne miejsca i poznawać niezwykłych bohaterów. Warto pamiętać, że kto czyta, żyje wielokrotnie.

Mamy nadzieję, że teraz wszyscy jeszcze chętniej będą sięgać po książki!

Następna taka akcja już we wrześniu! Zapraszamy!

gdyliczy sie czas