winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dsc 0051Nietypowo, bo 20 stycznia, odbył się w naszej szkole DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W tym dniu każdy uczeń czy też nauczyciel mógł przyjść do biblioteki i przeczytać fragment swojej ulubionej książki. Chętnych było co niemiara! Uczniowie przynosili z domu książeczki lub korzystali z zasobów biblioteki. Równie chętnie do akcji włączyli się nauczyciele. Każdy dostał „swoje 5 minut” do zaprezentowania ulubionej lektury. Występy każdego ochotnika nagradzane były przez widownię gromkimi brawami.

Okazji do czytania jest wiele i każdy wie, że powinniśmy to robić jak najczęściej, zarówno w domach, jak i szkołach. Czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dzięki tej umiejętności możemy przenosić się w różne miejsca i poznawać niezwykłych bohaterów. Warto pamiętać, że kto czyta, żyje wielokrotnie.

Mamy nadzieję, że teraz wszyscy jeszcze chętniej będą sięgać po książki!

Następna taka akcja już we wrześniu! Zapraszamy!

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA