winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0281Od kilku lat pasją Wojtka Procyka, obecnie ucznia klasy IV b, jest fotografia. Wojtek systematycznie uczęszcza na zajęcia z fotografii do Pałacu Młodzieży. Tam szlifuje swoje umiejętności pod czujnym okiem pana Tadeusza Koniarza. Również jako przedstawiciel Pałacu Młodzieży brał udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „ Kapliczki i Zabytki Sakralne Karpat”. Do konkursu zgłoszono 182 prace. Ich tematyka dotyczyła elementów kultury sakralnej Karpat oraz Podkarpacia.

Fotografie prezentowały przykłady dawnej i współczesnej architektury sakralnej: cerkwie, kościoły, cmentarze, krzyże, figury przydrożne, kapliczki itp. Celem konkursu było popularyzowanie sztuki fotograficznej jako środka komunikacji kulturowej, pokazanie piękna zapomnianych oraz znanych i wartych obejrzenia miejsc regionu Karpat i Podkarpacia, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową, popularyzacja tematu poprzez prezentację prac podczas wystawy oraz publikacje. Uczestnikami konkursu byli uczniowie i młodzież wszystkich typów szkół oraz placówek wychowania pozaszkolnego w wieku 10- 21 lat z całej Polski. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28 listopada 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego Krakowie przy ul. Lotniczej 1, gdzie obradowało jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego. Nasz młody entuzjasta fotografii, Wojtek Procyk zajął II miejsce. Pamiątkowy dyplom i nagrodę odebrał w Krakowie. To nie koniec sukcesów fotograficznych Wojtka. Zdobył on także wyróżnienie w szkolnym konkursie fotograficznym „Tarnów moje miasto magiczne”. Gratulujemy Wojtkowi sukcesów i czekamy na kolejne, ciekawe fotografie.

gdyliczy sie czas