winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF5461To jak postrzegamy świat, zależy głównie od sprawności naszych zmysłów, ponieważ wzrok, słuch, smak i węch kształtują nasze widzenie świata. Zdolność odbierania bodźców zewnętrznych pomaga nam odczytywać, rozumieć i interpretować otaczającą nas rzeczywistość. Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią, p. Karoliną Góryjowską zwiedzili wystawę „Świat zmysłów” zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Mogli tam zapoznać się z tematyką wystawy dzięki samodzielnie wykonywanym doświadczeniom. Każdemu eksperymentowi towarzyszyła krótka instrukcja oraz objaśnienie prezentowanego zjawiska.

Doświadczenia pomagały zrozumieć, w jaki sposób za pomocą: wzroku, słuchu, dotyku i węchu postrzegamy świat. Poza przypomnieniem podstawowych wiadomości z przyrody i podstaw fizyki – wszyscy świetnie się bawili! Była to wspaniała lekcja o możliwościach i zasługach naszych zmysłów.

 

gdyliczy sie czas