winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

01 ttW ramach edukacji teatralnej, we wtorek 12 kwietnia 2017 r. klasa I b pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Bednarz wybrała się do Tarnowskiego Teatru na spektakl „Lokomotywa II”. Uczniowie najpierw oglądali budynek teatru z zewnątrz, potem zwiedzili foyer, skorzystali z szatni. Dowiedzieli się, jak wygląda zakup biletów. Następnie z zainteresowaniem oglądali wyposażenie sali teatralnej: położenie sceny i widowni, rozmieszczenie reflektorów i oświetlenia. W końcu, po sygnałach dzwonka, zgasło światło. Rozpoczął się spektakl teatralny.

Dzieci z zachwytem oglądały barwne dekoracje, wspaniałą grę aktorów i efekty specjalne w postaci dymu, głośnych strzałów i wiwatów z confetti. „Lokomotywa II” to widowisko przygotowane na podstawie najbardziej rozpoznawalnych utworów polskiej literatury dziecięcej, które na Dużej Scenie wyreżyserował Mariusz Szaforz. Uczniowie mieli szansę wyruszyć w barwną podróż do krainy wyobraźni słynną Lokomotywą, spotkać Słonia Trąbalskiego, Pchłę Szachrajkę, Zosię Samosię i wiele innych postaci, które zamieszkują karty literatury dziecięcej. W tej podróży pomogła im muzyka przygotowana przez Tomasza Gębalę. Uczniowie klasy I b wrócili do szkoły zadowoleni i zachwyceni wizytą w teatrze, tym bardziej, że niektórzy byli tam po raz pierwszy. Podczas ekscytującej i żywiołowej wymiany wrażeń zaplanowali kolejną wizytę w maju. Już nie mogą się doczekać.

gdyliczy sie czas