winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF64734 kwietnia 2017 r. uczniowie kl. II a i II d wraz z paniami Bernadetą Pawłowską i Dorotą Słobodzian wyjechali na wycieczkę do Kielc.Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w kieleckim rezerwacie Kadzielnia, która obejmuje trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Wędrówka w kaskach, wąskimi korytarzami dostarczyła uczniom wielu wrażeń i poszerzyła ich wiedzę geologiczną. Kolejnym etapem była wizyta w Centrum Geoedukacji, gdzie dzieci oglądały bardzo ciekawą ekspozycję "Galeria Ziemi".

Uczniowie poznali środowiska i organizmy, które kiedyś zamieszkiwały obecny obszar Gór Świętokrzyskich. Ten punkt wycieczki zakończony był seansem  w Kapsule Symulatorze 5 D. Ta niezwykła "Podróż do wnętrza Ziemi" była dla dzieci ogromną atrakcją. 

Uczniowie brali również udział w warsztatach "Moje pierwsze szlify". Poznając tajniki szlifowania i polerowania skał, własnoręcznie i z dużym zaangażowaniem wykonali swoją pamiątkę skalną. Wycieczka ta była bardzo ciekawa i pasjonująca, dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

gdyliczy sie czas