winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

TOP 8390 KopiowanieW dniach 21 - 29 kwietnia br. w Tarnowie, miał miejsce  Festiwal Wybranych Polskich Filmów Fabularnych – 31. Tarnowska Nagroda Filmowa. W ramach tego festiwalu odbyła  się jedenasta edycja projekcji filmów animowanych wyświetlanych w cyklu „FILMY MŁODEGO WIDZA”. Klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami  uczestniczyły w uroczystej inauguracji kina dziecięcego. Uroczystego otwarcia dokonał pan Marcin Sobczyk – dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

Następnie prezenterka  przedstawiła dwunastoosobową grupę dzieci  z tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych  wchodzącą w skład Jury Dziecięcego.  Obowiązkiem młodych kinomanów była ocena najnowszych i najciekawszych filmów dziecięcych zgłoszonych przez wytwórnie filmowe do konkursu oraz przyznanie autorowi najlepszego filmu statuetki "Maszki"(wg projektu Agaty Kowalskiej)  i nagrody pieniężnej  w wysokości 5.000 zł. Organizatorzy przygotowali dla widzów słodką niespodziankę. Pod fotelami zostały ukryte żółte karteczki. Osoba, pod której fotelem była ukryta karteczka zgłaszała się na scenę po niespodziankę. U nas szczęśliwym znalazcą okazał się Kordian Żydowski z klasy I b. Odebrał słodycze i oczywiście podzielił się z wszystkimi koleżankami i kolegami z klas I. Po niespodziance uczniowie  mieli możliwość obejrzenia zestawu 1 – bajek konkursowych. Bajki podobały się dzieciom, były  nie tylko przyjemnością, ale i mądrą zabawą. Coroczny Festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa i przegląd kina dziecięcego jest wydarzeniem popularyzującym, promującym i tym samym upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii. Wpisał się w stały repertuar imprez kulturalnych odbywających się w Tarnowie i cieszy się  bardzo dużym zainteresowaniem młodych i dorosłych widzów.  Myślę, że za rok ponownie spotkamy się w kinie na festiwalu.

 

gdyliczy sie czas