winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF7467Najprawdopodobniej każde dziecko zna sympatycznego Koziołka Matołka, którego przygody opisał Kornel Makuszyński. Matołek "błąkał się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa". Droga uczniów Ia i IIb do miejsca, gdzie "kozy kują" była zdecydowanie krótsza...

Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami - p. Bogusławą Hołdą i p. Elżbietą Majchrowską 21 kwietnia 2017 r. zwiedziły Centrum Bajki w Pacanowie - w magiczną podróż zabrały ich postaci znane z literatury. Największe wrażenie na wszystkich wywarła przejażdżka tajemniczym pociągiem i komnata, w której można było oglądać zamknięte w czarodziejskich kulach sceny z baśni - mniej i bardziej znanych (dzieci weszły do komnaty przez magiczne lustro).

Z Pacanowa uczniowie pojechali do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie mieli okazję poznać historię i znaczenie dróg w naszym życiu codziennym. Obejrzeli eksponaty (niektórych mogli dotknąć) - narzędzia i pojazdy wykorzystywane w pracach drogowych, jak również zamienili się w konstruktorów maszyn. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki, które będą pomagały zachować bezpieczeństwo na drodze. 

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, humory dopisywały i po wycieczce pozostało dużo ciekawych wspomnień i wiele pięknych zdjęć.

 

gdyliczy sie czas