winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0327We wtorek 9 maja br. uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w spotkaniu z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  panem Ryszardem Lisem. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo nad wodą. Prelegent przedstawił dzieciom niebezpieczeństwa, na jakie są narażone, wypoczywając latem nad rzeką, jeziorem czy nad morzem. Bardzo mocno podkreślił, jak ważne jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa oraz do  ostrzeżeń i  informacji znajdujących się w miejscu wypoczynku. Zwrócił także uwagę na to, by rozważnie korzystać z uroków kąpieli i nie ulegać emocjom, pod których wpływem może dojść do  brawurowych, niebezpiecznych zachowań, a w konsekwencji do tragedii.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki, a myślami byli zapewne daleko od szkoły....