winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 097623 maja 2017 r. Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECTE -TARNÓW zorganizował kolejną edycję Gry Miejskiej - „Różnorodnie wykształceni”, w której udział wzięło 14 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Miasta i gminy Tarnów. SP nr 15 reprezentowała drużyna „Bemusie” w składzie: Jan Martowicz i Wiktor Matyjewicz z klasy VI b oraz Szymon Staudt z klasy VI a (przygotowana przez p. Barbarę Hońdo). Opiekunem drużyny był pan Mariusz Łabuz.


Tematyka gry dotyczyła Unii Europejskiej i szczególnie w tym roku - programu Eramus oraz Traktatów Rzymskich. Dodatkową możliwością zdobycia punktów było nieobowiązkowe zadanie specjalne, które dotyczyło historii, kultury oraz wyglądu miasta Tarnowa. Uczestnicy zebrali się o godzinie 10:00 w punkcie startowym, który mieścił się pod Mauzoleum Gen. Józefa Bema w Parku Strzeleckim. Zaopatrzeni w karty do gry, mapki oraz zadanie specjalne przystąpili do zabawy. Drużyny rozpoczynały grę w różnym czasie, aby uniknąć spotkania się na trasie z innym zespołem. O kolejności rozpoczynania gry decydowała szybkość zgłoszeń drużyn do zabawy. W kolejnych punktach wykonywali zadania. Były to np. rebusy, zagadki, testy, koło fortuny. Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań drużyny mogły uzyskać 54 punkty. Dodatkowe 20 punktów mogły zdobyć poprzez rozwiązanie Zadania Specjalnego. Gra zakończyła się po godzinie 14:00, wtedy także ogłoszone zostały wyniki.
Drużyna „Bemusie” zajęła VI miejsce.
Każdy uczestnik gry dostał upominek w postaci breloka, smyczy na klucze, pozytywki z hymnem Europy, Travel Book oraz świecącego długopisu, natomiast wszyscy opiekunowie dostali zestaw do prowadzenia prelekcji na tematy dotyczące gospodarki i rolnictwa. Gra Miejska 2017 „Różnorodnie wykształceni” była idealną zabawą uczącą pracy w zespole, rozwijającą myślenie analityczne i wyobraźnię uczestników. Świetna zabawa na świeżym powietrzu, radość odkrywania oraz nieszablonowe i niespodziewane zwroty akcji.

Pełna relacja i fotokronika :
http://europedirect-tarnow.europim.pl/gra-miejska-2017-relacja/