winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0022W poniedziałek 22 maja br. w Hali TOSiR odbyła się Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej Europa bez barier.  Już po raz trzynasty przyjechali do Tarnowa zawodnicy z Węgier, Białorusi, Słowacji, Ukrainy oraz z innych miast Polski. W programie imprezy znalazły się rozgrywki sportowe, podczas których zawodnicy prezentowali swoje umiejętności i możliwości w różnych konkurencjach. Uczestnicy spotkania imponowali wytrwałością i determinacją. Każdy z nich nagrodzony został pamiątkowym medalem, gdyż każdy był zwycięzcą, potrafił bowiem pokonać własną słabość.

Koordynatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: pani mgr Elżbieta Janas, pan mgr Józef Bommersbach oraz pan mgr Paweł Pecka. Uczniowie klas Vc oraz VIc służyli pomocą niepełnosprawnym koleżankom  i kolegom, podziwiając ich hart ducha oraz ucząc się empatii, bez której trudno żyć we współczesnym świecie.