winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20170531 120210Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami postanowili swoje coroczne święto –Dzień Dziecka uczcić wizytą w Tarnowskim Teatrze. W środę 31 maja 2017 r. mieli okazję obejrześ przedpremierowy spektakl „Lato Muminków”. Przedstawienie podobało się dzieciom. Bajkowe postaci, ciekawe dekoracje, efekty specjalne i iluzja teatralna sprawiły, że widzowie w magiczny sposób znaleźli się w centrum wydarzeń i wraz z bohaterami przeżywali ich perypetie i przygody.

W „Lecie Muminków” główni bohaterowie przenieśli się z objętej powodzią Doliny Muminków do przepływającego obok teatru, a noc świętojańska stała się tłem dla opowieści o tęsknocie, przywiązaniu, trosce i trwaniu we śnie. To był czas czarów i cudów. Żywioł rozdzielił kochające się osoby, wszyscy chcieli powrotu do rodziny, spokoju i harmonii.  Jak napisała Tove Jansson, twórczyni sympatycznych postaci: „Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są." „Lato Muminków” to spektakl, który uczy tolerancji, szacunku do inności. Pokazuje, że należy być uprzejmym, traktować się elegancko. Gloryfikuje bliskość, zaufanie, ciepło rodzinne i mądrą rozmowę. Poprzez grę aktorów i magię teatralną w doskonały sposób przybliżył młodym widzom klasykę światowej literatury, dzieło filozoficzne, które nieustannie udowadnia swoją ponadczasowość. Zaintrygowani losami i przygodami Muminków uczniowie klas pierwszych na pewno zaspokoją swoją ciekawość sięgając  tym razem po  książki Tove Jansson, dostępne w naszej szkolnej bibliotece.