winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20170529 101444W poniedziałek 29 maja 2017 r. uczniowie klas I b i III c wraz z wychowawczyniami i rodzicami byli na wycieczce w  Borku k/ Brzeska. Podczas pobytu w ośrodku uczniowie realizowali program dydaktyczny „Wielka wyprawa solnym szlakiem”. Na placu zabaw odbyli niepowtarzalną podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportując sól zwaną wówczas białym złotem.  Poznali fascynującą historię i przeżyli pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Odkryli tajemnice dawnych rzemiosł, szukali właściwej drogi w labiryncie podziemnych korytarzy, rozwikłali zagadkę Zbója Szyca, odbyli dalekomorską wyprawę. Uczniowie byli podzieleni na drużyny, które rywalizowały ze sobą. Wykonali wiele zadań, wymagających współpracy, pomysłowości, sprytu i kondycji fizycznej. Po zakończonych potyczkach uczniowie z apetytem pałaszowali potrawy z grilla. Pogoda, humor i apetyt dopisały. Wycieczka do Borku była bardzo udana. Dzieci wróciły z niej szczęśliwe.