winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20170530 13502230 maja 2017 klasy 4b i 4c pod opieką p. Zdzisławy Księżyk, P. Urszuli Karpały i p. Mariusza Łabuza, wyruszyły do Ojcowskiego Parku Narodowego. Niektóre dzieci już wcześniej przygotowały informacje na temat parku i zaskoczyły swoją wiedzą opiekunów i przewodnika. Tak, jak przypuszczaliśmy, brama do Groty Łokietka miała wzór pajęczyny. W środku pani przewodnik objaśniła, które sale były jadalnią, kuchnią i sypialnią króla. Wszyscy chętnie wzięli udział w zgadywance, co przedstawiają nacieki wapienne na ścianach.

Po wyjściu z jaskini turyści poczuli upał, jaki pogoda zgotowała na ten dzień. Było parno i gorąco. W oddali słychać było grzmoty, czasem niebo  na chwilę pokrywało się ciemnymi chmurami i wiał porywisty wiatr, ale do końca wycieczki jej uczestnicy cieszyli się słoneczną i upalną pogodą. Dopiero, gdy wrócili do domów, w Tarnowie rozpętała się prawdziwa nawałnica.

Duże wrażenie zrobiły na dzieciach mury zamku na Pieskowej Skale, wokół których spacerowały, poznając historię tej średniowiecznej budowli. Chłopców najbardziej interesowały średniowieczne techniki walki i oblegania zamków. Pod wpływem barwnych wyjaśnień pana przewodnika wiele osób zakupiło jako pamiątki topory, kusze, hełmy, miecze i tarcze. Pod  najbardziej znaną ojcowską iglicą skalną, Maczugą Herkulesa, był krótki odpoczynek i leżakowanie na trawie.

Ostatnim punktem wycieczki był zamek w Ogrodzieńcu, na terenie którego znajduje się rozpalająca wyobraźnię sala tortur. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali parę nowożeńców, która tego dnia robiła sobie na murach okalających zamek pamiątkowe zdjęcia.

Na koniec, w upragnionym czasie wolnym, wszyscy mieli możliwość zakupu lodów i pamiątek. Klasa 4c napisała pocztówkę z pozdrowieniami dla swojej wychowawczyni, p. Ewy Chochołowicz.

Wszyscy uznali wycieczkę za udaną!