winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

unnamedChcąc zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje 2017". Trwa ona od 22 maja do 30 września 2017 roku. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wolnym, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem.

 

Przez ostatnie dni w szkole pożądaną wiedzę uczniowie uzyskują podczas zajęć wychowawczych i w czasie zajęć w świetlicy szkolnej. Informacje dotyczące bezpieczeństwa zostały zamieszczone na tablicy wystawowej przy wejściu do szkoły oraz na jej stronie. W ramach  współpracy z instytucjami pomocowymi odbyło się szereg spotkań: prelekcje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą przeprowadził ratownik WOPR, o tym jak bezpiecznie przetrwać wakacje opowiadał pan dzielnicowy, na podobny temat wypowiadali się też strażnicy miejscy w klasach młodszych.

W ramach tej akcji zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym - „Moje Bezpieczne Wakacje 2017” - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Szczegóły konkursu:

https://bezpiecznewakacje.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=138&Itemid=603\

Bliższe informacje o akcji: https://bezpiecznewakacje.pl/