winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dsc 0026Podczas zajęć z pedagogiem szkolnym uczniowie klas 4 i 5  poznali sposoby, które pomagają poradzić sobie z różnymi trudnymi emocjami, także stresem.

Podczas zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie, czym są emocje,  a także podawali ich przykłady. Ustalili, że każdy z nas odczuwa emocje - zarówno te przyjemne, jak i nieprzyjemne. Trudno w to było niektórym uwierzyć, ale nawet osoby uważane w klasie za symbol spokoju i opanowania, przyznały, iż także czasem się denerwują, złoszczą. Ważnym odkryciem był fakt, że wszystkie uczucia leżą w naturze człowieka, są potrzebne i ich odczuwanie nie jest czymś złym. Nie ma uczuć dobrych i złych, może być jedynie dobry lub zły sposób ich wyrażania. 

Aby mieć kontrolę nad swym zachowaniem, nie krzywdzić siebie i innych,  dzieci zostały zaznajomione z różnymi sposobami pozwalającymi opanować się w trudnych sytuacjach. Także uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, przedstawiając swoje osobiste sprawdzone metody.

Wszystkie sposoby na trudne emocje uczniowie przedstawili na kartkach, które stworzyły klasową księgę „Stoperów złości”. Te własnoręcznie utworzone albumy będą  dostępne we wszystkich klasach 4 i 5 - w razie potrzeby mogą posłużyć pomocą, stopując złość, gniew, stres i pomagając uniknąć niemiłych sytuacji.