winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dsc 0599Klasa III D wraz z wychowawczynią p. Grażyną Barnaś przeżyła niezapomniane chwile podczas wycieczki do Wrocławia. Dni 8 – 9 czerwca z pewnością na długo zostaną w pamięci wycieczkowiczów.

Atrakcje zaczęły się już na dworcu PKP w Tarnowie, o godzinie 4 rano, gdyż wtedy właśnie odjeżdżał pociąg Intercity do Wrocławia. Podczas podróży nasi turyści zostali zaproszeni do wagonu restauracyjnego, gdzie pan obsługujący wagon zaproponował uczniom zajęcia plastyczne. Prace, które wykonały dzieci, można podziwiać na stronie „Forum podróżnych i podróżników INTERCITY”.

Po zostawieniu bagaży w Schronisku Młodzieżowym wszyscy wybrali się z p. przewodnik na spacer po Wrocławiu. Najpierw była Wrocławska Starówka. Po drodze dzieci odnajdywały w najbardziej nieoczekiwanych miejscach słynne wrocławskie krasnale.

Po południu była niezapomniana wizyta w ZOO z przepięknym Afrykarium, gdzie dzieci spędziły kilka godzin. Po ZOO przyszła kolej na urokliwy Ogród Japoński oraz w niesamowitej scenerii muzyki spektakl Tańczących Fontann. Bardzo zmęczeni lecz jeszcze bardziej zadowoleni trzecioklasiści dotarli do schroniska na nocleg. To był bardzo długi, ale pełen atrakcji dzień.

Kolejny dzień wcale nie okazał się ani krótszy, ani mniej emocjonujący.

Zwiedzanie zaczęto od Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Następnie słynną wrocławską Polinką dzieci przeprawiły się na drugi brzeg Odry. Tego dnia mieliśmy była w planie jeszcze wieża widokowa Mostek Pokutnic oraz Kolejkowo – największą makietę kolejową w Polsce. Oczywiście trzeba było również gdzieś wydać pieniążki na pamiątki z wycieczki. Naszym turystom dopisywało szczęście bo trafili akurat na Jarmark Świętojański, gdzie nie było problemu z wyborem rozmaitych pamiątek.

Ten dzień był również bardzo długi. Do Tarnowa wycieczkowicze wrócili pociągiem Intercity w późnych godzinach nocnych z dodatkowym bagażem, jaki stanowiły wspaniałe wspomnienia z wycieczki do urokliwego Wrocławia.