winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0264Takie pytanie często zadają sobie uczniowie i rodzice, którzy wspierają swoje dzieci w trudnej sztuce zdobywania wiedzy. Wychodząc naprzeciw coraz większym potrzebom w tym zakresie, pedagog szkolny, pani Jolanta Szarkowicz –Baca zorganizowała dla uczniów klas piątych i szóstych warsztaty, których tematyka dotyczyła umiejętności przyswajania wiedzy i zapamiętywania.

 

Podczas dwugodzinnych warsztatów, prowadzonych przez panie: Annę Romanowicz i Darię Tyro reprezentujące tarnowską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, dzieci poznały różnorodne techniki zapamiętywania i sposoby uczenia się. Prezentacja metod, z jakich warto korzystać w procesie uczenia się, stanowiła część teoretyczną zajęć. W części praktycznej uczniowie wykonywali ćwiczenia pod kierunkiem prowadzących. Praca w grupach oraz indywidualne wykonywanie zadań pozwoliło im na głębsze poznanie sposobów uczenia się. Była to również dla każdego doskonała okazja do refleksji nad wyborem najskuteczniejszej metody przygotowywania się do zajęć i sprawdzianów.

Warsztaty niewątpliwie przyczynią się do osiągnięcia przez wielu uczniów lepszych wyników na świadectwie.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA