winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

janowym pioremW poniedziałek, 14 maja uczniowie wszystkich klas IV-VII udali się do kina Marzenie na spektakl zatytułowany Janowym piórem. Przedstawienie zostało przygotowane przez wrocławski teatr Artenes. Pozwoliło ono młodzieży spojrzeć na Jana Kochanowskiego jak na człowieka, który żył, myślał, kochał i cierpiał. Aktorzy, ubrani w stroje z epoki renesansu, wcielili się w osoby, które odegrały ważną rolę w życiu poety. Na scenie pojawili się więc rodzice Jana z Czarnolasu, król Zygmunt August, Dorota Podlodowska oraz ukochana córka Kochanowskiego-Urszulka. Scenografia, kostiumy, fragmenty pieśni, fraszek i trenów przeniosły uczniów w czasy odrodzenia. Spektakl był wspaniałą wycieczką w przeszłość i niezapomnianym spotkaniem z jednym z najwybitniejszych twórców polskiej literatury.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA