winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSCF0904Pod opieką Wychowawczyni – Pani Elżbiety Majchrowskiej oraz rodziców uczniowie klasy IIIb spędzili wspaniały tydzień (14-18 maja 2018) na zielonej szkole w pensjonacie „Papierzówka” w Rabce – Zdroju.

Już pierwszego dnia po obiedzie poszli na spacer, aby poznać najciekawsze miejsca w Mieście Dzieci Świata. Następnie wzmacniali swoje zdrowie, korzystając z położonej w Parku Zdrojowym Tężni Solankowej – wdychanie spływającej po tarninowych gałązkach solanki wspomaga odporność i pozwala się zrelaksować. Później był czas na jazdę gokartami po „miasteczku rowerowym” oraz na zabawy na placu zabaw – zarówno w parku, jak i przy pensjonacie.

Cały wtorek uczniowie spędzili w parku rozrywki „Rabkoland”. Każdy znalazł tam coś dla siebie: jeździli autkami, najodważniejsi wybrali się na przejażdżkę muzyczną karuzelą i huśtali się na łodzi wikinga. Zwiedzili też Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości, a wieczór spędzili przy grillu oraz tańcząc na dyskotece.

W środę udali się pieszo do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, gdzie wysłuchali opowieści o historii kolei oraz pracy maszynistów. Wchodzili do niektórych lokomotyw i wagonów. Po drodze rozpoznawali rośliny łąkowe i podziwiali piękne górskie widoki. Po południu uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle, a wieczorem wykonywali figurki z siana.

Kolejny dzień przywitał wszystkich deszczem, ale uzbrojeni w kurtki i peleryny nie poddali się złej pogodzie i ochoczo maszerowali do Teatru „Rabcio”, w którym obejrzeli spektakl pt. „Brzydkie Kaczątko”. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, ponieważ były w nim zarówno momenty wesołe, jak i refleksyjne a nawet wzruszające. Następnie dzieci i opiekunowie udali się do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej, w której jeden ze strażaków opowiedział o swojej niebezpiecznej pracy i pokazał wyposażenie wozu bojowego. Po obiedzie wszyscy wzięli udział w quizie sprawdzającym wiadomości o Rabce oraz o wszystkich atrakcjach zielonej szkoły. Następnie zostały przypomniane zasady udzielania pierwszej pomocy. Rozgrywanie turniejów tenisa stołowego oraz piłkarzyków dostarczyło wielu emocji. Po kolacji do pensjonatu przybyła prawdziwa góralska kapela. Spotkanie było okazją do wysłuchania bardzo ciekawych opowieści o tradycjach tego regionu Polski, wspólnego śpiewania i tańców. Czwartkowy wieczór był ostatnim na zielonej szkole i odbyła się wówczas dyskoteka.

W piątek po śniadaniu wszyscy spakowali swoje bagaże i dokończyli turnieje sportowe, które wyłoniły zwycięzców. Pożegnali się z paniami prowadzącymi pensjonat, dziękując im za przepyszne posiłki i wyruszyli w drogę powrotną do Tarnowa. Pobyt w Rabce był bardzo udany, a jedynym powodem do smutku było to, że tak szybko się skończył…

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA