winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

12W drugiej połowie maja, w dniach 21-22 i 23, uczniowie klas 7a, 7b i 6b pod opieką wychowawców: p. K. Góryjowskiej, p. D. Wojciechowskiej oraz p. E. Ogrodnik oraz p. P. Pecki odkrywali mało znaną naszym uczniom przyrodę i piękno Bieszczad.

Pierwszego dnia, po dotarciu do ośrodka, zakwaterowaniu się w swoich pokojach i zjedzeniu obiadu, uczestnicy wycieczki oglądali z tarasu widokowego Polańczyka panoramę Bieszczad, a następnie udali się w podróż stateczkiem po Jeziorze Solińskim. Wraz z szantami płynącymi z głośników spływał na nich spokój. Po kolacji były gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu, a wieczorem karaoke! Początkowo wszyscy byli zawstydzeni, jednak po chwili budynek rozbrzmiewał piosenkami w wykonaniu wycieczkowiczów. Prym wiedli chłopcy, jednak i nauczycieli nie trzeba było długo namawiać na występ!

Drugi dzień przywitał wszystkich piękną pogodą i wczesną pobudką. Po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się do Majdanu i podziwiali bieszczadzką dziką przyrodę z wagonów Kolejki Bieszczadzkiej, a po obiedzie, dla odmiany, z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, napędzanych siłą mięśni. Dziewczyny wcale nie ustępowały chłopakom w napędzaniu drezyn! Wieczorem ognisko z kiełbaskami, chleb ze swojskim smalcem i ogórkiem kiszonym i zabawy na świeżym powietrzu. Było wspaniale!

Trzeciego dnia wszyscy wstali również wcześnie. Po śniadaniu pożegnali ośrodek i pojechali na spotkanie z przewodnikiem, z którym wspięli się na Połoninę Wetlińską i mogli odpocząć przy Chatce Puchatka.

Zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do Tarnowa, a w drodze do domu towarzyszył nam deszcz i piękna tęcza!

To była niezapomniana wycieczka!