winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 04368 czerwca 2018 r. nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

O godzinie 10:00 wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele zebrali się na placu przed szkołą, a każdy czytał to, na co miał ochotę. Przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy z uśmiechami na twarzach przystąpili do akcji i z radością pokazywali swoje książki.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Szerzenie czytelnictwa wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo to zadanie wszystkich dorosłych. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwianie dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury stanowi niezbędny element wychowania, którego efekty będą miały niebagatelne znaczenie w przyszłości.Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Białek.

https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/7152/Szkola-Podstawowa-Nr-15-im-Gen-J-Bema