winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0540Sobota 9 czerwca - coroczne spotkanie społeczności szkolnej oraz społeczności lokalnej podczas kolejnego pikniku.

Na podwórku, rozgrzanym słońcem i dynamiczną muzyką, dzieci i dorośli wybrali się w niezwykłą podróż dookoła świata, przeżywając niezapomniane emocje. O godzinie 9.00   dyrektor szkoły, pani Teresa Kot rozpoczęła piknik, zachęcając wszystkich do udziału w zabawie. Na początku było wspólne zdjęcie, do którego uczestnicy pikniku pozowali w strojach charakterystycznych dla kraju, który wylosowali. Pani Agnieszka Białek, starając się objąć wszystkich, stanęła w oknie, skąd doskonale widziała fantastyczny wielobarwny tłum. Następnie prowadzący, pan Piotr Krysa, zaprosił dzieci i dorosłych do udziału w korowodzie, na czele którego stanęła pani Dyrektor.

Tegoroczny piknik, tematycznie związany z podróżami, obfitował w konkursy.

Pani Jolanta Szarkowicz-Baca wraz z panią Dorotą Kubacką-Wentrych zorganizowała konkurs plastyczny Pocztówka z podróży. Jego laureatami zostali:

  • w kategorii klas I-III: Kinga Olszewska z klasy 1b, Julia Wrona z klasy 1a oraz Emilia Hołda;
  • w kategorii klas IV-VII klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce Kacper Jeż z kl. 5a, II- Emilia Zych z kl. 4c, a III - Gabriela Witek z kl. 6b.

Miłośnicy literatury wzięli udział w konkursie Dookoła świata z panem Foggiem. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języka polskiego, wyłoniło tych, którzy wykazali się doskonałą znajomością powieści Juliusza Verne'a. Najlepszy okazał się uczeń klasy 6b Michał Bosowski. Kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Broniec z klasy 7a oraz Julia Jaszczur z 7b.

Podróże po świecie wymagają znajomości języków obcych, toteż angliści przeprowadzili konkurs Najlepszy poliglota w podróży. W kategorii klas IV najlepsza okazała się uczennica klasy 4d Marysia Korczak; w kategorii klas V - Marcel Mazurkiewicz z 5b, w kategorii klas VI - Oliwia Bajgier z 6c, a w kategorii klas VII - Kinga Marszałek z 7c.

Pani Angelika Szumlańska z pomocą pani Barbary Sanek przeprowadziła konkurs muzyczny Jaka to melodia. Świetną znajomością piosenek wykazali się: Emilia Krzemińska i Tomasz Pawlina z klasy 5b, Klaudia Kuczek i Julia Mleczko z klasy 5c oraz Emilia Peciak i Gabrysia Słomka z klasy 4a.

Nauczyciele wychowania fizycznego: pani Elżbieta Janas, pan Paweł Pecka zorganizowali rozgrywki sportowe Szkolny mini mundial. Zawody były okazją do zabawy i zaprezentowania kondycji fizycznej. Zarówno organizatorzy, jak i kibice jednogłośnie stwierdzili, że uczniowie mają świetną kondycję i mogą brać udział w imprezach sportowych wymagających zręczności, siły i wytrzymałości.

Panie: Danuta Wojciechowska oraz Angelika Szumlańska przeprowadziły konkurs geograficzny1z10. Jego laureatami zostali: Kacper Kołodziej z klasy 6a, Julia Rutowicz z klasy 7a oraz Jan Kalemba z klasy 7c.

Nauczycielka muzyki, pani Renata Wieczorek oraz pani Edyta Wardzała przygotowały prezentację piosenek Voyage, voyage, czyli podróże, podróże w wykonaniu uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VII. Dzieci z klas młodszych zostały wcześniej solidnie przygotowane do przeglądu przez panią Urszulę Karpałę. Pięknie zaprezentowali się podopieczni pani Doroty Słobodzian, którzy wykonali belgijkę, uczniowie pani Marty Brożek w piosence Go west a także uczniowie pani Elżbiety Majchrowskiej śpiewający O sole mio. Wykonawcy zachwycali nie tylko głosem, ale również sposobem aranżacji wybranych utworów.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, które zostały przeprowadzone przez panie: Małgorzatę Bednarz, Sylwię Chrapustę i Olgę Górecką-Szczeklik.

Ogromnym zainteresowaniem publiczności cieszył się pokaz mody przygotowany przez panią Dorotę Szklarz.

W ramach przygotowań do pikniku wszystkie klasy przygotowywały plakaty prezentujące walory wylosowanych przez nie krajów. W kategorii klas I-III najpiękniejszy plakat wykonali uczniowie klasy 2a, którzy zaprezentowali Polskę. II miejsce zajęli uczniowie 3a prezentujący Australię, a III- dzieci z 1a, które pokazały uroki Chin.

W kategorii klas IV-VII I miejsce zajął plakat wykonany przez 6c, na którym zaprezentowano Filipiny, II miejsce przypadło pracy poświęconej Belgii - plakat wykonali uczniowie z klasy 7a, III miejsce zajęli uczniowie klasy 6b, którzy na swoim plakacie ukazali piękno Portugalii.

Przez cały czas trwania pikniku w świetlicy szkolnej odbywała się loteria fantowa. Główną wygraną była trampolina, którą wylosowała Kinga Olszewska. Gratulujemy!!!

Piknik był okazją do poszerzenia wiedzy o świecie, do spotkań, rozmów i dobrej zabawy.

Organizacją pikniku oraz oprawą graficzną zajęły się panie: Angelika Szumlańska i Karolina Góryjowska.