winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

img 20180614 11391614 czerwca 2018 r. uczniowie klas I c i III a oraz kilkoro uczniów z klasy IV d wraz z wychowawczyniami p. Grażyną Barnaś, p. Bernadetą Pawłowską a także sporą grupą towarzyszących dzieciom rodziców, wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Bałtowa.

Zwiedzając Jura Park, Prehistoryczne Muzeum i Oceanarium, poznali prehistorycznych mieszkańców naszej planety. Następnie pomarańczowymi gimbusami, rodem z amerykańskich szkół pojechali do zwierzyńca. Alpaki, strusie, jelenie, żubry i całe mnóstwo innych zwierząt „pukało” niemalże w okna gimbusa, domagając się uwagi zwiedzających.

Potem uczniowie wybrali się do niedawno otwartego Parku Miniatur, gdzie w jednym miejscu mogli podziwiać zamki i pałace z całej Polski. Pani przewodnik, ubrana w starodawny strój, opowiedziała wiele anegdot na temat oglądanych budowli.

Niesamowite emocje wywołał film oglądany w kinie 5D. Ruszające się niespodziewanie fotele, nagłe powiewy „wiatru” czy wreszcie oblewająca widzów woda powodowały radosne okrzyki i salwy śmiechu, którym nie było końca. Szkoda, że film trwał tak krótko.

Zwieńczeniem tej wspaniałej wycieczki był pobyt w Bałtowskim Parku Rozrywki. Tam dopiero znalazła ujście cała energia uczniów. Mimo że był to długi dzień, nikomu nie chciało się wracać do Tarnowa. Wszyscy chętnie wybraliby się do Bałtowa jeszcze raz.