winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Screenshot 2018 07 09Tydzień Bezpiecznego Internetu (TBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą p. Angeliką Szumlańską postanowili aktywnie włączyć się w propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie otrzymali zadanie domowe polegające na ustaleniu z rodzicami zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, następnie na godzinie wychowawczej każdy przedstawiał i omawiał swoje propozycje. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się a wszystkie omówione rady i zasady razem zostały zebrane i uzupełnione przez wychowawcę do klasowego zestawu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Kolejnym etapem było przygotowanie scenariusza filmu promującego TBI, następnie nagranie scenek w których występowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły. Nad scenariuszem czuwały dziewczynki a Kalina Tomala rewelacyjnie wcieliła się w rolę redaktorki zaś Antoni Kulczyk został operatorem kamery, uczniowie występowali spontanicznie i chętnie udzielali wypowiedzi. Czwartoklasiści postanowili wzbogacić film o zasady netykiety w Internecie, które opracowała pani pedagog p. Jolanta Baca. Zaangażowanie uczniów i radość z jaką przygotowywali scenki jest gwarancją, że będą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w Internecie. Efektem naszej pracy jest film umieszczony pod adresem https://youtu.be/GmgNgNi4DO4 zachęcamy do obejrzenia.