winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190325 10340825 marca 2019 roku uczniowie klasa Ia wraz z wychowawczynią Bernadetą Pawłowską uczestniczyli w warsztatach "Koduj z klasą", wprowadzających w świat kodowania i programowania, zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie.

Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania z wykorzystaniem różnych materiałów. Z dużym zaangażowaniem umieszczali elementy obrazkowe na planszy edukacyjnej "KodujMata". Pracując w grupach, najpierw odwzorowywali układy kubków z płaskiego w przestrzenne, a następnie tworzyli własne konstrukcje z kolorowych kubeczków. Ćwiczyli układanie odpowiedniej ilości pionków w danym kolorze na właściwym polu maty edukacyjnej. Na zakończenie wykonali wesoły taniec wg ustalonego wcześniej kodu.

Zajęcia te, oprócz wprowadzania podstaw programowania, rozwijania kompetencji matematycznych i społecznych, sprawiły dzieciom wiele radości. Uczniowie mogli się przekonać, że biblioteka to nie tylko miejsce do wypożyczania książek.

Wspólna nauka poprzez zabawę była także okazją do lepszego poznania się i odkrycia drzemiących w dzieciach zdolności.

 

gdyliczy sie czas