winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20190520 082911Safari to wyprawa myśliwska, ewentualnie dłuższa podróż karawanowa w Afryce Wschodniej. Obecnie, wraz z rozwojem globalnej turystyki, coraz częściej terminem tym określa się formę zorganizowanego wypoczynku i rekreacji poprzez podziwianie i fotografowanie naturalnej przyrody, a zwłaszcza świata zwierząt w ich naturalnym środowisku.

 

Dnia 20 maja 2019 r. nasi uczniowie klas I – III wzięli udział w interaktywnym widowisku multimedialnym  pod tytułem: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari”, przygotowanym przez Teatr Show w kinie „Marzenie” w Tarnowie. Multimedialne przedsięwzięcie bardzo podobało się dzieciom. Uczestniczyły one w sposób czynny w spektaklu, który przeniósł je w świat Doktora Dolittle. W trakcie przedstawienia widzowie nagradzali gromkimi brawami swoich kolegów, którzy dzięki otrzymanym kolorowym biletom szczęścia wystąpili w filmowym studiu telewizyjnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę osób przy tworzeniu filmu. Podziwiały grę aktorów, scenografię oraz rekwizyty. Zapoznały się z informacjami o rożnych egzotycznych zwierzętach. Dowiedziały się, gdzie leży Afryka i jakimi środkami transportu można do niej dotrzeć. Ponieważ wyprawa Doktora Dolittle była misją ratunkową, przypomniano podstawowe informacje o sygnale SOS , numer alarmowy 112 oraz zasady higieny podczas spożywania warzyw i owoców. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” to lektura w klasach I - III. Podczas widowiska została przedstawiona w niezwykle ciekawy sposób jej fabuła, co na pewno sprawi, że każdy uczeń z chęcią sięgnie po książkę i z zainteresowaniem ją przeczyta. A tymczasem z niecierpliwością czekamy na film, który został zrealizowany podczas przedstawienia z uczniami naszej szkoły. Spektakl teatralno - filmowy w interesujący sposób wprowadził młodych widzów w tajniki nowoczesnych mediów, dostarczył dzieciom miłych i niezapomnianych wrażeń. Była to inspirująca lekcja edukacji teatralnej dla najmłodszych.