winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190531 08263231 maja naszą szkołę odwiedzili studenci pielęgniarstwa z PWSZ w Tarnowie. Celem wizyty było promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród najmłodszych uczniów. Podczas zajęć w klasie II a studenci zwracali uwagę na aktywność fizyczną. Promowali ruch jako świetną i sprzyjającą naszemu zdrowiu i kondycji formę spędzania czasu. W klasie II b tematem przewodnim były witaminy i zdrowe odżywianie jako podstawa naszego dobrego funkcjonowania. Zaś w klasie I a studenci przeprowadzili w bardzo ciekawy i przystępny sposób zajęcia z pierwszej pomocy.

Zapoznali uczniów z zasadami prawidłowego zachowania się w czasie udzielania pomocy poszkodowanemu. Przypomnieli numery alarmowe. Zaprezentowali, jak powinna przebiegać rozmowa telefoniczna z dyspozytorem w razie wzywania karetki pogotowia. Na fantomach pokazali, jak należy przeprowadzać resuscytację. Zorganizowali konkurs wśród uczniów na temat zdobytej wiedzy. Najcenniejszym punktem zajęć było wykonywanie przez dzieci podstawowych czynności ratowniczych na fantomie oraz ćwiczenia wzywania karetki pogotowia. Zdobyta wiedza na pewno zapadnie uczniom w pamięci, a otrzymane dyplomy i słodki poczęstunek był miłym akcentem kończącym prelekcje.