winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190529 10203329 maja 2019r. klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami p. B. Pawłowską i E. Majchrowską udały się na kolejną wycieczkę, tym razem do Krakowa. Pierwszym punktem było Krakowskie Zoo. Uczniowie zapoznali się z warunkami życia zwierząt tam mieszkających. Z radością i dużym zaangażowaniem obserwowali żyrafy, słonie oraz dzikie koty.

Szczególnie ujęły dzieci pingwiny i foki pływające w swoich basenach. Kolejnym punktem był pobyt na Rynku. Pani przewodnik oprowadziła wycieczkowiczów po miejscach szczególnie ważnych dla Krakowa. Byli pod Wawelem i Smoczą Jamą, zwiedzili Sukiennice, zobaczyli Bramę Floriańską i Kościół Mariacki, wysłuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i pomachali trębaczowi. Z zaciekawieniem słuchali legend o Krakowie. Ostatnią atrakcją był pobyt w Fabryce Cukierków "Ciuciu Cukier Artist", gdzie uczniowie zapoznali się ze sposobem ręcznego wykonywania cukierków i lizaków. Pobyt w Krakowie był bardzo udany i wszystkim się podobał. Zmęczeni, ale radośni wrócili do domu, gdzie długo opowiadali o swoich wrażeniach.