Spotkanie z żołnierzem

DSC 2558W czwartek,14 listopada w sali gimnastycznej miało miejsce spotkanie uczniów klas VII i VIII z przedstawicielem Wojska Polskiego. Porucznik Paweł Badon na wstępie zapoznał młodzież z rodzajami sił zbrojnych, szczególnie dokładnie prezentując Wojska Obrony Terytorialnej. Zwracając się do uczniów stojących przed wyborem szkoły ponadpodsatowej, omówił zasady rekrutacji do klas mundurowych, przedstawił korzyści i perspektywy wynikające z nauki w takiej klasie. Swoją prelekcję zakończył krótką informacją o działających w Polsce uczelniach wojskowych.

Spotkanie było dla uczniów ciekawym doświadczeniem i zapewne w wielu młodych umysłach zakiełkowała myśl o związaniu swojej przyszłości z wojskiem.

Spotkanie z żołnierzem