"Godność Człowieka" - prelekcja dla Rodziców

1 godnosci Dnia 17 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja dla rodziców w ramach programu profilaktycznego „Godność człowieka”, którą przeprowadził emerytowany policjant Pan Stanisław Koćwin - doświadczony profilaktyk, który od wielu lat zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów klas 6, 7 i 8. Motywem przewodnim prelekcji były słowa cenionego pedagoga Janusza Korczaka "Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi". Tematyka dotyczyła uzależnień i zachowań ryzykownych, czyhających we współczesnym świecie, w tym palenia papierosów, używania alkoholu, substancji psychoaktywnych (dopalaczy, leków, narkotyków, napojów energetycznych). Poruszony został także problem zachowań agresywnych u dzieci oraz cyberprzemocy w sieci.

Była to wspaniała lekcja wychowawcza, która na długo pozostanie w pamięci uczestniczących w niej rodziców.

2 godnosci  3 godnosci