winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0847Biblioteka naszej szkoły to nie tylko skarbnica mądrości zawartej na stronicach tysięcy książek i czekającej na odkrycie, ale także miejsce wielu radości, związanych z rozstrzygnięciami licznych konkursów organizowanych dla naszych uczniów. W miniony poniedziałek do grona szczęśliwych laureatów dołączyli kolejni nasi uczniowie z klas I-III, uczestniczący w szkolnym konkursie plastycznym „Misjonarz – człowiek o sercu otwartym na cały świat”. Motywem do poruszenia tematyki misyjnej było ogłoszenie przez papieża Franciszka października tego roku nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

Konkurs zaadresowany do uczniów klas I-III cieszył się sporym zainteresowaniem. Powołana komisja konkursowa w składzie: pani Jolanta Szarkowicz-Baca, pani Agnieszka Białek, pani Bernadeta Pawłowska, pan Mariusz Łabuz i ks. Marcin Jarek, otrzymała do oceny 55 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi: 25 prac z klas pierwszych, 17 prac z klas drugich i 13 prac z klas trzecich. Piękno prac stanowiło nie lada wyzwanie dla jurorów, których zadaniem było wyłonienie zwycięzców w trzech kategoriach: uczniowie klas pierwszych, uczniowie klas drugich i uczniowie klas trzecich. W ocenie prac konkursowych komisja zwracała szczególną uwagę na trafność tematyczną przedstawionego dzieła, pomysłowość w zrealizowaniu tematu oraz samodzielność wykonania.

Wśród uczniów klas pierwszych najwyżej zostały ocenione prace Wiktora Marsy z kl. I c i Jakuba Ostręgi z kl. I a, którzy zajęli III miejsce, Szymona Szynala z kl. I b, który zdobył drugą lokatę i Kryspina Mleczko również z kl. I b, który został zwycięzcą wśród pierwszaków.

W klasach drugich również przyznano dwa III miejsca, a ich zdobywcami zostali: Radosław Staszek z kl. II a i Jakub Ziemski z kl. II b. Na drugim stopniu podium znalazł się Jan Lubiński z kl. II a, a jego kolega z klasy Dawid Tabor zwyciężył wśród drugoklasistów.

W kategorii najstarszych przedstawicieli edukacji wczesnoszkolnej zwyciężyła Paulina Kukułka z kl. III b. Drugie miejsca ex aequo przyznano pracom Gabrysi Chłoń z kl. III b i Julii Wronie z kl. III a, zaś III miejsce przypadło w udziale Przemysławowi Lupie z kl. III c.

Laureaci zebrani w bibliotece szkolnej w poniedziałek 16 grudnia otrzymali z rąk Pani Dyrektor Bogusławy Hołdy i ks. Marcina Jarka okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ale zwycięzcami są wszyscy uczestnicy konkursu, którzy, przygotowując swoje prace, pokazali, że są prawdziwymi przyjaciółmi misjonarzy. Wszystkie dzieła konkursowe zostaną przekazane misjonarzom z naszej diecezji, którzy zabiorą je do swoich misji w Afryce i Ameryce Południowej. Bez wątpienia sprawią tam one wiele radości i będą niezwykłym darem serca.

 

gdyliczy sie czas