winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20191004 102420W mijającym półroczu uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Odbyły się one w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczny sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Zapoznały się z wyposażeniem, które strażacy wykorzystują podczas akcji ratowniczych. Poznali przyczyny powstawania pożarów i sposoby ich opanowywania. Przebywali również w sali edukacyjnej „Ognik”. Oglądali tam galerię zdjęć z różnych akcji.

Obejrzeli filmy edukacyjne pokazujące siłę ognia. Doskonalili umiejętności prawidłowego powiadamiania służb w razie zagrożenia. Na koniec uczniowie chętnie zadawali pytania i rozmawiali o zaletach i wadach zawodu strażaka.

Spotkanie dostarczyło drugoklasistom wielu niezapomnianych przeżyć. Było wyjątkową lekcją, która na długo pozostanie w ich pamięci.

 

gdyliczy sie czas