winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

05 ferie 2020Oprócz tego, że nie możemy doczekać się wypoczynku - pamiętamy o bezpieczeństwie. Jak co roku przed feriami naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji w celu przypomnienia o tym, co w czasie ferii jest najważniejsze – o BEZPIECZEŃSTWIE.

Policjanci przypomnieli numery telefonów alarmowych i jak należy prawidłowo wezwać pomoc przez telefon. Omówili zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz prawidłowego poruszania się po chodniku . Udzielali rad, co zrobić, gdy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej w domu lub gdy ktoś obcy puka do drzwi, a dzieci są same w domu. Pomimo tego że w tym roku zima nie dopisała i brakuje śniegu oraz mrozu, policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznej jazdy na sankach i nartach. Zalecali korzystanie w podczas zabaw z kasków ochronnych. Ostrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne. Zachęcali do jazdy na łyżwach na lodowisku. Promowali aktywne spędzenie wolnego czasu, ostrzegali przed wielogodzinnym przebywaniem przed komputerem oraz niebezpieczeństwach czyhających w Internecie. Spotkanie zakończyło się życzeniami od policjantów, aby w czasie ferii uczniowie dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Życzyli, aby ferie były udane, a dzieci zdrowe i wypoczęte wróciły do szkoły.

gdyliczy sie czas