winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20200228 170948Ach, co to był za emocjonujący dzień! RAZ NA CZTERY LATA ZUCH JEST PĘPKIEM ŚWIATA! Zuchy z 6 Gromady Zuchowej „Dzielne Skrzaty” wraz z innymi gromadami świętowały imieniny, które wypadają 29 lutego. To oczywiście oznacza, że taka impreza może się odbywać tylko w latach przestępnych, co podkreśla jej wyjątkowy charakter. Z tej okazji spotkaliśmy się w szkole Podstawowej nr 14 w Krzyżu.

 

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym powitaniem zgodnym z obrzędowością, przedstawiliśmy się okrzykiem gromady i wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Imieniny zucha”.

Głównym punktem programu było wysłuchanie bajki „Ćwierćlandia”, wykonanie zadań i ich prezentacja. My wylosowaliśmy kolor biały, więc zadania wykonywaliśmy w kolorze białym: opaski na głowę, pomnik, logo kraju, zawody w których kolor państwa odgrywa najważniejszą rolę, potrawy w restauracji narodowej i lista rzeczy w danym kolorze. Następnie zuchy prezentowały własne zadania i mogły oglądać pomysły innych gromad. Od razu było można wyczuć jak wspaniałą atmosferę stworzyli wszyscy uczestnicy, którzy uczestniczyli w zabawach muzycznych i bardzo chętnie uczyli się nowych pląsów. Okazało się, że zuchy uwielbiają się bawić i wspólnie spędzać czas, kochają się uśmiechać i być razem.

Była to wspaniała impreza integracyjna, która zakończyła się zawiązaniem kręgu i odśpiewaniem piosenki „Bratnie słowo”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu! I choć już jesteśmy po imieninach, a na następne musimy czekać cztery długie lata, pozostały nam zdjęcia i miłe wspomnienia.