winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

bal IVb 24Uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią p. Grażyną Barnaś postanowili w tym roku samodzielnie przygotować bal karnawałowy.

Było to dla nich spore wyzwanie. Realizację projektu rozpoczęli od zapoznania się z historią balów karnawałowych w Polsce. Na podstawie oglądanych zdjęć i filmików z Youtube dowiedzieli się, jak wygląda karnawał w różnych krajach świata.

Podczas pracy w grupach stworzyli mapę mentalną dobrze przygotowanego klasowego balu. Na zajęciach z edukacji polonistycznej przypomnieli sobie i utrwalili, co to jest ogłoszenie i zaproszenie, które następnie w grupach wykonywali. W ramach zajęć plastycznych przygotowali projekty strojów i masek karnawałowych. Ustalili, w jakich konkursach chcieliby brać udział podczas balu. Przygotowali do nich rekwizyty. Zadbali o medale i nagrody dla uczestników konkursów i zabaw. Podczas zajęć ruchowych nauczyli się podstawowego kroku samby. Zaproponowali, a następnie samodzielnie wykonali poczęstunek: owocowe babeczki i szaszłyki oraz miniaturowe kanapeczki. Przygotowali muzykę, rozplanowali oświetlenie dyskotekowe, ustroili salę.

Właściwe rozplanowanie pracy oraz zaangażowanie wszystkich uczniów w organizację tego klasowego przedsięwzięcia znacząco wpłynęły na wspaniały nastrój podczas balu i sprzyjały doskonałej zabawie. Były okazją do integracji zespołu klasowego i niezapomnianych przeżyć.