Dzień Otwarty Szkoły

P227102327 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Intencją organizatorów było zaprezentowanie szkoły, jej infrastruktury, a także dorobku edukacyjnego.
Dodać wypada, że ta inicjatywa ma już swoją tradycję, w którą zaangażowani są nauczyciele i uczniowie.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Dyrektora  placówki, panią Teresę Kot, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Pierwszym punktem wydarzenia było przedstawienie „Witajcie w naszej bajce” przygotowane przez panią Grażynę Barnaś wraz z klasą 3c. Na program artystyczny złożyły się wykonane przez uczniów piosenki przygotowane przez klasy: 3c, 3b i 1a. Goście wysłuchali również piosenki w języku angielskim, którą przygotowała pani Urszula Karpała, a wykonali uczniowie klas 3b i 1a. Część artystyczną zakończył występ szkolnej drużyny zuchowej „Dzielne Skrzaty” pod opieką drużynowej, pani Lucyny Wiatr.
Oprawę graficzną wydarzenia przygotowała pani Jolanta Baca, odpowiedzialnym za nagłośnienie był pan Józef Bommmersbach, dokumentację wydarzenia przygotował  pan Dariusz Kuta.
Kolejnym punktem programu Dnia Otwartego, były przygotowane przez nauczycieli i uczniów różnorodne tematycznie zajęcia dla przyszłych pierwszoklasistów. Blok informatyczny poprowadziły panie: Grażyna Barnaś i Dorota Słobodzian. Były to zajęcia nauki programowania na podstawie gry „Scottie Go!”.
Zabawy ruchowe zorganizowały panie: Małgorzata Bednarz i Sabrina Rogóż. Podczas zajęć integracyjnych dzieci rywalizowały, wykonując proste ćwiczenia sportowe.
Panie: Bernadetta Pawłowska i Jolanta Ziobroń wprowadziły małych gości w świat plastycznych atrakcji. Przedszkolaki wykonały techniką papieroplastyki pracę pt. „Piesek”. Powstałe dzieła dzieci mogły zabrać do domu.
Zagadnienia z języka angielskiego przybliżyły w formie prezentacji multimedialnej panie: Urszula Karpała i Elżbieta Majchrowska. Koordynatorkami całego wydarzenia były panie: Marta Brożek i Dorota Słobodzian. W akcję włączyła się aktywnie świetlica szkolna wraz z wychowawcami świetlicy i z opiekunem klasy 1c, panią Olgą Górecką - Szczeklik.
Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dodatkowymi atrakcjami były gry dydaktyczne i malowanie twarzy. Wizyta przyszłych uczniów przebiegała w atmosferze zabawy, pozwoliła dzieciom nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim – poznać miejsce, które, być może stanie się na kilka lat ich drugim domem.

Dzień Otwarty Szkoły