winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Tarnów, 26.06.2020 r.

Drodzy Uczniowie, Rodzice
Drogie Koleżanki i Koledzy, Pracownicy Szkoły

Kończymy rok szkolny w trakcie, którego wszyscy pracowaliście, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce. Czas zdalnego nauczania, kiedy Wszyscy zdobywaliśmy nowe doświadczenia i uczyliśmy się jak żyć i funkcjonować w nieznanej dotąd rzeczywistości, właśnie się kończy. Świadomość istnienia groźnego wirusa, nie ułatwiała nikomu pracy. Uczyliśmy się, jak żyć, aby nie przegrać z wciąż obecnym wśród nas niewidzialnym wrogiem. Ciężką pracą, wytrwałością i samozaparciem w dążeniu do celu dotarliście dziś właśnie do finiszu. Ostatni okres w polskiej szkole to swoisty egzamin, który zdawaliśmy wszyscy. Wy, Rodzice Nauczyciele. Musieliśmy w bardzo krótkim czasie przestawić metody i formy funkcjonowania w domu, w pracy, w środowisku. Również metody nauki, zdobywania wiedzy. Oceniając ten okres z perspektywy minionego czasu możemy powiedzieć, że w zdecydowanej większości, zdaliśmy ten egzamin życia.

W edukacji każdego ucznia nauka w szkole podstawowej jest bardzo ważna, bowiem to właśnie tu, zdobywacie podstawy swojej wiedzy i nauki, które rzutują na Waszą dalszą przyszłość, na Waszą naukę. Swoimi osiągnięciami i sukcesami, zapisujecie kolejną kartę w historii naszej szkoły, utrwalając dobrą o niej opinię. Wasze sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych oraz otrzymane przez Was świadectwa szkolne, są uwieńczeniem całorocznej pracy. Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Dzisiaj 55 uczniów klas VIII odbierze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, jednocześnie stając się Absolwentami Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie – naszej szkoły. Z radością i zadowoleniem przyjęliśmy ich wyniki nauczania. Jaka czeka Was przyszłość? Nie wiadomo, ale przecież to, co niewiadome, co zagadkowe, jest najbardziej interesujące. Pamiętajcie Drodzy Uczniowie, że to Wy będziecie tworzyć tę przyszłość, to Wy swoimi sukcesami w różnych dziedzinach nauki, kultury, sportu – może w polityce, będziecie zapisywać puste jeszcze karty Waszej historii. Życzę Wam tego, z całego serca.

Starajcie się jak najlepiej realizować swoje marzenia, realizujcie plany i wyciągajcie wnioski z dotychczasowych doświadczeń, pamiętając, że życie to z jednej strony, branie i korzystanie z dorobku innych, ale również dawanie innym. Dawanie poprzez Wasze zachowanie, uczciwość, życzliwość, stosowanie pewnych norm życia. Nie można liczyć na to, że w życiu będą tylko same przyjemności. Pamiętajcie o tym, aby się niepotrzebnie nie rozczarować i nie przeżyć przykrości i porażek.

Pamiętajcie, że macie wokół siebie ludzi życzliwych, koleżanki, kolegów, a także Rodziców i Nauczycieli. Dbajcie o właściwe relacje z Nimi, bądźcie otwarci i przyjaźni. Zapewne lata spędzony wspólnie w murach naszej szkoły zostaną w pamięci każdego z Was. Wasi nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania , abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Odnoszę się z wielkim uznaniem dla Waszej pracy i jestem głęboko przekonana, że docenicie w niedalekiej przyszłości to wszystko, czego w „Piętnastce” nauczyliście się.

Życzę Wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas.  

Drodzy Uczniowie 
Rozpoczynacie dzisiaj okres odpoczynku wakacyjnego. Być może z powodów od Was niezależnych nie będą to wakacje wymarzone, takie, jakie sobie zaplanowaliście. Czasami trzeba brać życie takim, jakie jest. Dziś przyszła pora na chwilę wytchnienia, pora na zasłużony odpoczynek i nabranie sił przed rozpoczęciem kolejnego etapu. Życzę Wam, aby w okresie wakacyjnym udało się Wam odpocząć od nauki, przeżyć szkolnych, od myśli krążących wokół szkoły. Odpoczywajcie, zażywajcie kąpieli wodnych i słonecznych. Pamiętajcie jednak, że zdrowy rozsądek, rozwaga, umiar i odpowiedzialność za swoje postępowanie powinno Wam towarzyszyć, na co dzień. Nikt z nas nie jest w stanie dzisiaj powiedzieć, co nas czeka za tydzień, miesiąc, po wakacjach. Życzę nam wszystkim, aby nowy rok szkolny rozpoczął się spokojnie, tradycyjnie w murach szkoły, gdzie będziecie mogli z sukcesami rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

Drodzy Rodzice

Za nami okres zdalnego nauczania. Wszyscy musieliśmy się tego zadania podjąć, często nauczyć, aby realizacja kształcenia w takiej formie przyniosła spodziewane efekty. Moje najszczersze podziękowania za Państwa zaangażowanie w edukację zdalną naszych uczniów. To był bez wątpienia skomplikowany i pełen niespodzianek rok, ale z Państwa udziałem udało się go zakończyć bez zaległości i zgodnie z programem.

Zdaję sobie sprawę, że mieli Państwo również inne obowiązki, które wyniknęły w obliczu pandemii. Dlatego tym bardziej jestem wdzięczna za wsparcie przy realizacji domowych lekcji. Samodzielna nauka w szkole podstawowej nie jest łatwa, zwłaszcza, że takich doświadczeń w tym wieku i w normalnych okolicznościach, człowiek się dopiero uczy. Stąd bez Państwa pomocy realizacja zdalnego kształcenia przypuszczalnie nie byłaby możliwa, a na pewno mocno utrudniona. Nawet, jeżeli w trakcie tych kilku miesięcy nauki w domu pojawiały się niedogodności i przeszkody, to Państwo, jako rodzice świetnie sobie z nimi radzili. Co za tym idzie, daliście Państwo doskonały przykład swojemu dziecku, że nawet przy pojawiających się problemach, nadal można osiągnąć zamierzony cel. To jest piękne świadectwo na radzenie sobie w kryzysie, atmosferze niepewności i dynamicznych zmian.

Życzę Państwu dużo odpoczynku i spokoju ducha na czas nadchodzących wakacji. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli się spotkać bym mogła osobiście Państwu podziękować.

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły

Okres zdalnego nauczania w roku szkolnym 2019/2020 się zakończył. Jaki będzie stan wiedzy i umiejętności uczniów po tym okresie, dowiemy się tak naprawdę, dopiero po powrocie do nauczania stacjonarnego – mam nadzieję, że będzie to we wrześniu. Jedno, co możemy powiedzieć z całą pewnością to fakt, że był to okres, szczególnie wytężonej pracy n-li.

Dziękuję za zaangażowanie, wzajemną pomoc i samodyscyplinę. Wasza kreatywność i pomysłowość często nas zaskakiwała i za to również pragnę dziś podziękować. Dziękuję Wam za tę pracę. Za tę codzienność, za Wasze poświęcenie, za serce, życzliwość, za to, że Jesteście – dziękuję bardzo.

W tak ważnym dla nas wszystkich dniu, oprócz gorących podziękowań, chcę Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia dalszej wytrwałości w szerzeniu edukacji, pomyślności w życiu osobistym oraz samej radości i satysfakcji z pracy.

Nie mogę również w swoich podziękowaniach pominąć wszystkich pracowników niepedagogicznych, bez których nasza szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest. Organizm nie funkcjonowałby prawidłowo bez prawidłowego współdziałania poszczególnych organów. Nasz organizm – społeczność szkolna – funkcjonuje wspólnie również dzięki zaangażowaniu i pracy pracowników obsługi i administracji. Dzieci mogą liczyć na pomoc z ich strony, tak samo, jak ze strony nauczycieli. Dziękuję Państwu za to, że nasza szkoła sprawnie funkcjonuje, jako instytucja. Jest ciepła, czysta, zadbana i bezpieczna. Dziękuję za pomoc udzieloną dzieciom, kiedy widzicie, że taka jest potrzebna, i za to, że zwracacie uwagę na ich zachowanie i pomagacie w procesie wychowania.

W sposób szczególny i osobisty dziękuję wszystkim pracownikom

niepedagogicznym szkoły za fachowość , rzetelność , odpowiedzialność i zdyscyplinowanie. Dziękuję za powszechny takt, cierpliwość oraz bezgraniczne oddanie sprawom szkoły. Z uznaniem i szacunkiem odnoszę się do Państwa odpowiedzialności zawodowej, utożsamiania się ze szkołą, przeżywania sukcesów szkoły oraz zmagania się z jej problemami.

Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki.

Dyrektor Szkoły - Teresa Kot