winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dzien glosnego 9Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć; uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko!

W ramach ogólnopolskiej akcji, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz biblioteka szkolna zorganizowali głośne czytanie w klasach 1 – 3. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentów różnych książek wybranych z literatury dla dzieci, które zostały przeczytane przez nauczycieli. Również uczniowie chcieli pochwalić się swoimi umiejętnościami i bardzo chętnie, z wielką wprawą czytali obszerne fragmenty książek dla swoich koleżanek i kolegów z klasy.

Panie z biblioteki wybrały następujące książki:

1a i 1c „Nowe przygody skarpetek” Justyny Bednarek

1b i 2a „Wiersze” Jana Brzechwy

2b i 2c „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke    

dla klas 3, szwedzką serię książek dla dzieci „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” - napisanych przez Martina Widmarka. Były to książki „Tajemnica zwierząt” i „Tajemnica kina”.

Wszyscy uczniowie klas 1 - 3 z radością i zaangażowaniem brali udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Następne wydarzenie już za rok, ale książki warto czytać codziennie. Przyjemnej lektury!

 

 

gdyliczy sie czas