winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dzien tabliczkiŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pojawił się na kartkach „Kalendarza nietypowych świąt” dziesięć lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM „Rachmistrz”, to istniejące od 1995 r. wydawnictwo stara się łączyć matematykę z zabawą. I ta idea od lat przyświeca organizatorom. WMTDAY - to dzień symboliczny, uroczyste jego obchody mają na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz uświadomić jej przydatność w życiu codziennym.

W październiku 2020 r. uczniowie naszej Szkoły pod opieką pań Danuty Wojciechowskiej, Angeliki Szumlańskiej i Karoliny Góryjowskiej wzięli udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Nauczyciele matematyki w klasach 4-8 przeprowadzili eliminacje do szkolnego konkursu znajomości tabliczki mnożenia. Z każdej z klas wybrano po trzy osoby najlepiej znające tabliczkę mnożenia. Uczniowie ci wzięli udział w II – finałowym etapie konkursu.

Po emocjonującej i wyrównanej rywalizacji wyłoniono Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

  • klasy IV Lena Ziaja z kl. 4c,
  • klasy V Szymon Woźniak z kl. 5a,
  • klasy VI Dawid Kaczmarczyk z kl. 6a,
  • klasy VII Julia Juras z kl. 7c,
  • klasy VIII Łukasz Orlow z kl. 8b

 

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

gdyliczy sie czas