winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20210210 090946W minionym tygodniu w naszej szkole miało miejsce przyjęcie pierwszoklasistów w poczet  uczniów korzystających z biblioteki szkolnej. Z powodu trwającej pandemii spotkanie nie mogło mieć tak uroczystego przebiegu jak zazwyczaj, jednak staraliśmy się, aby nasi najmłodsi uczniowie zapamiętali ten dzień na długo i stali się stałymi bywalcami naszej biblioteki.

Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, z jakich pomieszczeń składa się biblioteka oraz zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Uczniowie pięknie opowiadali o swoich domowych zbiorach. Potrafili wskazać różnice między funkcjonowaniem biblioteki i księgarni.

Zanim nadszedł ten najważniejszy,  długo wyczekiwany moment wypożyczenia pierwszej lektury, uczniowie zostali zapoznani z zasadami dotyczącymi obchodzenia się z książkami.

Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.

Rozpoczynającym swoje przygody z książkami  życzymy  wiele radości i niezapomnianych przeżyć płynących z tej najpiękniejszej zabawy, jaką wymyśliła sobie ludzkość. 

gdyliczy sie czas