winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

10Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie doskonale wiedzą, kim był i jakie miał zasługi patron naszej szkoły, generał Józef Bem. 

W czwartek, 17 czerwca, klasa 2b pod opieką swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Bednarz uczestniczyła w nietypowej lekcji muzealnej.

Zajęcia odbyły się w plenerze pod Mauzoleum generała w Parku Strzeleckim i poświęcone były życiu oraz działalności wojskowej tego wybitnego tarnowianina. Pierwsza część zajęć polegała na dokładnej obserwacji  Mauzoleum i tablic informacyjnych w jego okolicy. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o życiu generała Bema i jego zasługach w walkach o niepodległość Polski i Węgier. Potem dostały do wykonania zadania pomagające utrwalić zdobyte wiadomości. Nagrodą było wykonanie pamiątki kolorowanki przedstawiającej Mauzoleum i oprawienie jej w antyramę. Nie zabrakło też „szkolenia wojskowego”, czyli zabaw ruchowych polegających na rzucaniu do celu papierowymi kulami oraz pokonywaniu „zasieków” bez dotknięcia rozwieszonej linki. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, tym bardziej, że były kontynuacją zajęć w których uczestniczyli w „Galerii Panorama”.

Klasa 2b wykazała się dużą wiedzą o swoim patronie, talentem plastycznym oraz olbrzymią sprawnością fizyczną.

Dumni ze swoich osiągnięć uczniowie zadeklarowali, że bardzo chętnie wezmą udział w kolejnych zajęciach o generale Józefie Bemie.