„Taniec robotów”

We wtorek 7 czerwca 2022 r. klasa 3b wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Bednarz po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Uczniowie uczestniczyli  w warsztatach dotyczących programowania i wykorzystania aplikacji „Ozo Groove”.

Podczas zajęć dowiedzieli się ciekawych informacji o tańcu. Zaskoczeniem było to, że kroki w tańcu i choreografia  są nieco inną „formą kodowania”, w tym przypadku człowieka. Podczas zajęć dzieci nauczyły się najprostszych kroków tańca, który nazywa się cha cha cha. Potem próbowali tańczyć synchronicznie w parach.  Zabawę z robotami uczniowie  zaczęli od kodowania drogi robota. Następnie uruchamiano Ozobota, który poruszał się w odpowiednim kierunku zgodnie z poleceniami. Potem uczniowie przeszli do trudniejszych zadań, a mianowicie mieli możliwość programowania robotów przy użyciu aplikacji „Ozo Groove” na tablet. Roboty poruszały się w rytm muzyki i świeciły kolorowymi światełkami. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały  się m. in., jak stworzyć synchroniczny taniec robotów.

Zorganizowane warsztaty pozwoliły na rozwijanie kluczowych w dzisiejszych czasach umiejętności, takich jak logiczne myślenie, współpraca oraz kreatywne podejście podczas rozwiązywania problemów. Był to czas wypełniony nie tylko nauką, ale twórczą i aktywną zabawą. Dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Taniec robotów