Podsumowanie osiągnięć matematycznych uczniów Naszej Szkoły

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca i miło nam poinformować o licznych osiągnięciach matematycznych naszych uczniów.

W marcu br. odbył się drugi etap międzyszkolnego konkursu matematycznego „Nie tylko dla orłów”, który było organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Spośród 12 uczniów biorących udział w zmaganiach, do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Julia Juras 8c, Gabriela Kuling 8b, Dawid Kogut 8b, Krzysztof Martowicz 7a i Filip Mleczko 8c. Dnia 29 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie tego konkursu i miło nam poinformować, że laureatką została uczennica Julia Juras, zajmując II miejsce.

17 marca 2022 r. 83 uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”, który wywodzi się z Australii. Został on zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W naszej szkole odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek - klasa II, Maluch - klasy III i IV, Beniamin - klasy V i VI oraz Kadet - klasy VII i VIII. W konkursie  tym nasi uczniowie również pokazali się z jak najlepszej strony. Wyróżnieni zostali: Tymon Starzec 2a, Krzysztof Martowicz 7a i Szymon Złotnicki 8c. Michał Dziekan z klasy 2b uzyskał wynik bardzo dobry i 22 czerwca wziął udział w podsumowaniu XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, który odbył się w Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

23 czerwca w naszej szkole odbyło się symboliczne podsumowanie osiągnięć matematycznych „Piętnastkowiczów”. Uczniowie z rąk Pani Dyrektor Barbary Tyki otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody. Wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznych konkursach matematycznych gratulujemy odwagi i zaangażowania, a wyróżnionym i laureatom talentu!

Podsumowanie osiągnięć matematycznych uczniów Naszej Szkoły