Wydarzenia w roku szkolnym 2022-2023

14 listopada odszedł od nas pan Andrzej Kobylański, wieloletni pracownik naszej szkoły. Nauczyciel, troskliwy wychowawca, opiekun młodzieży, a także miłośnik gór i niestrudzony turysta.

3…2..1… Start! I odpaliła – nasza szkolna międzyklasowa rakieta. Piękna, kolorowa, wieloelementowa – powstała dzięki pomysłowości i zaangażowaniu reprezentantów klas 4–8 podczas warsztatów przeprowadzonych przez p. Jolantę Szarkowicz–Bacę i p. S. Chrapustę.

W czwartek 27 października br. w naszej szkole odbyła się ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to wzbudza zawsze wiele emocji zarówno wśród uczniów i nauczycieli, jak i wśród rodziców.

26 października 2022 r. zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu na opracowanie wierszyka zachęcającego do segregowania odpadów, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności Energetycznej i Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii „Helios”.

25 października 2022 r. mieliśmy okazję zobaczyć wystawę i Planetarium w Pasażu Odkryć, w Tarnowie. Podczas pobytu obejrzeliśmy pięć pracowni, z których każda przedstawiała świat w inny sposób.

We wtorek, 25 października 2022 r., uczniowie klas I–III naszej szkoły uczestniczyli w XXIII Przeglądzie Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT zorganizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Tarnowskie Centrum Kultury. W ramach przeglądu obejrzeli film „Jeżyk i przyjaciele”, w reżyserii Reginy Welker i Niny Wels.

Uczniowie klasy 1c pod opieką swojej wychowawczyni p. Małgorzaty Bednarz, w poniedziałek, 24 X 2022 r. po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie.

W poniedziałek, 10 września, uczniowie  klasy 1c, pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Bednarz uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej, których celem była integracja nowej grupy i adaptacja w środowisku szkolnym. Tematem spotkania były „Pierwsze dni w szkole, czyli integracja z Pippi Pończoszanką”.

(planowanie ścieżki edukacyjno-zawodowej, zainteresowania i predyspozycje zawodowe)

Dnia 21 października br. w klasie 8a i 8b odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego prowadzone przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie – mgr Wiolettę Rymanowską  i mgr Darię Tyro. Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o nas samych, poprzez odkrywanie swoich talentów, zalet i cech charakteru.

W piątek 30 września br. Społeczność uczniowska uczestniczyła w głosowaniu na Najsympatyczniejszego Chłopaka w „Piętnastce”. Każda klasa wybrała jednego kandydata ubiegającego się o ten zaszczytny tytuł. Zdobyli go ex aequo Tomasz Brożek z klasy 6b oraz Szymon Piotrowski z klasy 8c.

W naszej szkole mamy wielu młodych miłośników przyrody, dlatego uczniowie klas 1-3 bardzo chętnie skorzystali z oferty Muzeum Okręgowego w Tarnowie z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.