winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 027228 września uczniowie Naszej Szkoły pod opieką pań Danuty Wojciechowskiej, Karoliny Góryjowskiej i Angeliki Szumlańskiej wzięli udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Nauczyciele matematyki w klasach 4-8 przeprowadzili eliminacje do szkolnego konkursu znajomości tabliczki mnożenia. Z każdej z klas wybrano po dwie osoby najlepiej znające tabliczkę mnożenia. Uczniowie ci wzięli udział w II etapie konkursu.

Po bardzo emocjonującej rywalizacji wyłoniono  Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

  • Klasy IV Igor Świerczek z 4c,
  • Klasy V Krzysztof Łata z 5b,
  • Klasy VI Kamil Łachut z 6a,
  • Klasy VII Zuzanna Łabno z 7a,
  • Klasy VIII Jan Martowicz z 8b.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty, odznaczenia Ekspertów Tabliczki Mnożenia i słodką niespodziankę.

W tym roku w akcji wzięło udział 4299 szkół z Polski oraz 280 szkół z różnych krajów świata – liczby te stale rosną! Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pojawił się na kartkach "Kalendarza nietypowych świąt" osiem lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Święto to obchodzone jest zawsze w ostatni piątek września. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM "Rachmistrz". Istniejące od 1995 r. wydawnictwo stara się łączyć matematykę z zabawą. Ta właśnie idea od lat przyświeca organizatorom. WMTDAY - to dzień symboliczny. Uroczyste jego obchody mają na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić  jej przydatność  w życiu codziennym.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z tabliczką mnożenia. Naprawdę warto!

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA