winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0325W piątek, 28 września br. w hali TOSiR odbył się festyn zorganizowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Rozpoczął on cykl imprez dotyczących nauki zasad bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Hasło festynu: Bądź bezpieczny, maluchu, w drogowym ruchu wskazywało na adresatów, którymi były przedszkolaki i dzieci z klas pierwszych. W piątkowe przedpołudnie zgromadziło się ich w hali około 500. Dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach z nagrodami, poznając jednocześnie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach i chodnikach.

W obecności policjantów, strażaków oraz pracowników tarnowskiego MORD-u maluchy uczyły się rozpoznawania znaków drogowych oraz bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. W zmaganiach konkursowych uczestnikom festynu kibicowali: prezydent Tarnowa, pan Roman Ciepiela, posłanka, pani Urszula Augustyn, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, pani Teresa Kot. Koordynatorami festynu byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły, panowie: Józef Bommersbach i Paweł Pecka. Maluchom towarzyszyli uczniowie z klas: 7c oraz 6a, pomagając im przygotować się do udziału w konkursach. Wszyscy dobrze się bawili i opuścili halę TOSiR przygotowani do uczestnictwa w ruchu drogowym.  

Festyn w tarnowskiej hali TOSiR-u rozpoczął jesienną serię nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla jego najmłodszych uczestników. Pod hasłem „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu” uczyli się i bawili najmłodsi mieszkańcy Tarnowa – przedszkolaki i uczniowie klas początkowych szkół podstawowych.

Organizatorem festynów, które zaplanowano także w Ciężkowicach i Ryglicach, jest Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie, a jego patronem Stanisław Sorys – wicemarszałek Małopolski.

Dzieci, w obecności policjantów i strażaków oraz pracowników tarnowskiego MORD poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Obejrzały pokaz pierwszej pomocy i przypomniały sobie, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia, kogo i jak informować. Następnie uczyły się rozumienia znaczenia najważniejszych znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego zachowania na chodnikach, ulicach i w samochodach.

Tradycyjnie, były konkursy z nagrodami i zabawy. Można było obejrzeć, jak wygląda gokart , uczestniczyć w biegu w czapce policyjnej lub z policyjnym lizakiem i układać znaki drogowe z puzzli.

Najmłodszym, a było ich około pół tysiąca, kibicowali posłanka Urszula Augustyn, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dyr. SP nr 15, Teresa Kot.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA